Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás:

Ostatní články

Obsah položky Ostatní články:

 • Inspektoři práce rozdali od začátku roku v Česku pokuty za 140 milionů korun
  ilustrační fotoInspektoři práce rozdali od začátku roku v Česku pokuty za bezmála 140 milionů korun. Vyplývá to z aktuálních údajů Státního úřadu inspekce práce. Nejvíc kontrol ve firmách se letos zaměřilo na nelegální zaměstnávání lidí, především cizinců.

  ČRo Plus, 22.10. 2017
 • Hledáte práci? Mrkněte se do Letňan
  ilustrační fotoPodzim na výstavišti PVA Expo Praha Letňany patří již tradičně největšímu kariérnímu veletrhu Profesia Days. Letošní 7. ročník, který startuje přesně za týden, nabídne jako obvykle možnost setkání se zaměstnavateli z nejrůznějších oborů, včetně zástupců Ministerstva práce a sociálních věcí, Úřadu práce ČR či ČSSZ.

  roklen24.cz, 18.10. 2017
 • Obec přátelská seniorům má vítěze, Lípu a Věžnici
  ilustrační fotoSoutěže Obec přátelská rodině 2017 a nově také Obec přátelská seniorům 2017 mají své vítěze. Z Havlíčkobrodska v Kraji Vysočina si dříve narozených váží nejvíc v obci Věžnice a Lípa.

  havlickobrodsky.denik.cz, 18. 10. 2017
 • Dětská skupina Spirála se otevřela, nabízí „tak trochu“ jiný způsob výchovy (homer.cz)
  ilustrační foto Provoz dětské skupiny slavnostně zahájila Gabriela Nekolová, náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí. Individuální přístup k malým osobnostem, rozvoj dětské fantazie, samostatnosti a zdravého sebevědomí. Na těchto principech mají pracovat dětské skupiny v rámci předškolního vzdělávání. Jedna taková vznikla v Mostě.

  Homer.cz, 13. 10. 2017
 • „Je radost potkávat děti s podnosem jídla” (5plus2)
  ilustrační fotoPeněz mají málo, a tak nemohou svým dětem dopřát obědy ze školní jídelny. Jejich ratolesti jsou pak hladové i vytržené z kolektivu. Právě proto nabízejí čtyři znojemské školy bezplatné obědy do škol dětem ohroženým chudobou, celkově pomohou sedmdesátce malých strávníků.

  5plus2, 13. 10. 2017
 • Zájem o dětské skupiny narůstá (Frýdecko-Místecký a Třinecký deník)
  ilustrační fotoZájem o dětské skupiny, tedy o službu péče o předškolní děti, narůstá. Přibývá také firemních dětských skupin, které rodiče využívají jako benefit při sladění rodinného a profesního života. "Jsem moc ráda, že zájem o dětské skupiny stále roste, protože pomáhají rodičům lépe sladit práci a starost o rodinu. Díky dětským skupinám stoupá počet míst v předškolních zařízeních. Vyšli jsme vstříc provozovatelům a spustili on-line verzi registrace, snažíme se informovat o možnosti využívat dětské skupiny co největší počet pracujících rodičů," řekla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

  Frýdecko-Místecký a Třinecký deník, 12.10. 2017
 • Počet evidovaných dětských skupin se přehoupl přes 400 (krize15.cz)
  ilustrační fotoDětské skupiny jsou stále oblíbenější službou péče o předškolní děti. S ohledem na pozitivní vývoj na trhu práce přibývá firemních dětských skupin, které rodiče využívají jako vítaný benefit při slaďování rodinného a profesního života.

  krize15.cz, 10.10. 2017
 • Nezaměstnanost je nejnižší za dvacet let (Právo)
  ilustrační fotoNezaměstnaných je v Česku nejméně za posledních téměř dvacet let. V evidenci Úřadu práce bylo v září 284 915 lidí, nezaměstnanost tak klesla na 3,8 procenta ze srpnových čtyř procent.

  Právo, 10.10. 2017
 • (Soubor typu .pdf)Počet evidovaných dětských skupin se přehoupl přes 400
  ilustrační fotoDětské skupiny jsou stále oblíbenější službou péče o předškolní děti. S ohledem na pozitivní vývoj na trhu práce přibývá firemních dětských skupin, které rodiče využívají jako vítaný benefit při slaďování rodinného a profesního života. Velký zájem o tuto službu dokládá i narůstající počet dětských skupin zapsaných v evidenci Ministerstva práce a sociálních věcí, které zaregistrovalo dětskou skupinu číslo 401.
 • V Mostě zahájila provoz první dětská skupina, má nahradit tradiční mateřskou školu
  ilustrační fotoV Mostě zahájila provoz první dětská skupina, má nahradit tradiční mateřskou školu. Skupinu provozuje spolek pro efektivní vzdělávání za přispění Ministerstva práce a sociálních věcí. Skupinu zatím navštěvuje sedm dětí. Maximálně do ní může docházet dětí dvanáct. Jaký je rozdíl mezi dětskou skupinou a tradiční mateřskou školou vysvětluje člen Spolku pro efektivní vzdělávání Václav Hořejší.

  ČRo - Sever, 4.10. 2017
 • Dnes je v Chrudimi Den seniorů
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Pardubickým krajem a městem Chrudim připravilo na úterý 3. října Den seniorů. Odpoledne plné užitečných informací, kultury a zábavy se bude konat od 14 hodin ve velkém sále Muzea v Chrudimi.

  Chrudimský deník, 3. 10. 2017
 • Hejtmanka Stráská: Peníze šly v Kaplici hlavně do zvýšení komfortu pro klienty
  ilustrační fotoNa rekonstrukci, která trvala tři roky a vyžádala si okolo 72 milionů korun, získal Jihočeský kraj dotaci od Ministerstva práce a sociálních věcí ve výši necelých 34 milionů korun. Do nové budovy se tak mohli vrátit klienti, kteří dosud pobývali v provizorních podmínkách českokrumlovské nemocnice.

  parlamentnilisty.cz, 2.10. 2017
 • MPSV otevře Kontaktní centrum. Poradí, jak řešit problémy s bydlením
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí otevře v říjnu 2017 Kontaktní centrum sociálního bydlení. Na něj se mohou obracet občané, obce a neziskové organizace, a to s dotazy a žádostmi o podporu a radu, jak postupovat při budování sociálního bydlení.

  Mesec.cz, 2. 10. 2017
 • Den seniorů odstartoval, pokračovat bude i v Tachově
  ilustrační fotoPřispět k větší osvětě a informovanosti, která se týká stárnutí populace, je cílem akce Den seniorů. Ta byla odstartována v Kladně za účastí náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzany Jentschke Stőcklové a bude pokračovat i v dalších městech ČR. V Plzeňském kraji se to týká města Tachov.

  plzen.cz, 1. 10. 2017
 • Důchodový účet bude po deseti letech v plusu, stát vybere o devět miliard více
  ilustrační fotoStát příští rok vybere na důchody o devět miliard víc, než za ně utratí. Důchodový účet tak bude v roce 2018 v plusu poprvé po deseti letech. A to přesto, že průměrná penze vzroste o téměř pět stovek. Počítá s tím návrh státního rozpočtu, který vláda tento týden poslala do sněmovny.

  CT24.cz, 1.10. 2017
 • Den pro seniory (Právo)
  ilustrační foto Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo na 5. října v Novém Jičíně Den seniorů. Uskuteční se od 14 do 18 hodin ve společenském sále novojičínského podniku Varroc na Suvorovově ulici.

  Právo, 27. 9. 2017
 • Chráněné dílny dostanou víc. Dobrý krok, říká Bíza (Nový život)
  ilustrační foto Firmy, které zaměstnávají hendikepované lidi, dostanou od státu víc peněz. Definitivně to odsouhlasili poslanci. Státní příspěvek se má od příštího roku zvýšit o dva a půl tisíce korun na dvanáct tisíc měsíčně. Dotace platí především pro chráněné dílny, které zajišťují práci zdravotně postiženým.

  Nový život, 27. 9. 2017
 • Důchodci si polepší. Průměrná penze se poprvé dostane nad 12 tisíc a dál výrazně poroste (aktualne.cz)
  ilustrační foto Důchody v příštím roce porostou průměrně o 475 korun, průměrná starobní penze se tak poprvé v historii Česka dostane nad úroveň 12 tisíc korun. Vláda schválila návrh valorizace, kterou předložila ministryně práce Michaela Marksová. Jde o největší růst penzí od roku 2008, zásluhu na tom mají rostoucí mzdy i ceny.

  aktualne.cz, 25. 9. 2017
 • (Soubor typu .pdf)Česku chybí posudkoví lékaři: Ministerstvo jim chce zvýšit platy (ČT.cz)
  ilustrační foto V Česku stále více chybí posudkoví lékaři a příští rok se může situace ještě zhoršit. Přitom už teď si na posudkovou službu stěžuje Asociace osob se zdravotním postižením, podle které trvá vyřízení posudku příliš dlouho. Ministerstvo práce proto připravilo změny, jež mají situaci zlepšit. Administrativu by za lékaře mohli vyřizovat asistenti, a díky vyšším platům by chtělo ministerstvo nalákat nové lékaře.

  ČT.cz, 19. 9. 2017
 • (Soubor typu .pdf)Konec kropení rodin slevami na děti (iHNED.cz)
  ilustrační foto Příští vláda by neměla rodinnou koncepci Marksové zahodit, na to je příliš dobře udělaná. Hlavní je přesměrovat miliardy z daňových slev do služeb pro rodiny s dětmi. A pak se možná bude i lépe žít v onom ideálu tradiční rodiny, o kterém tak rádi sní lidovci.

  iHNed.cz, 19. 9. 2017
 • (Soubor typu .pdf)Marksová: Důchody příští rok vzrostou nejvíce od krize (e-sondy)
  ilustrační foto V průměru o 475 korun by měly příští rok vzrůst důchody, oznámila po včerejším jednání kabinetu ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Základní výměra poroste o 150 korun. Na konci letošního června průměrný starobní důchod podle údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) činil 11 807 korun.

  e-sondy, 19. 9. 2017
 • (Soubor typu .pdf)Ženy v Česku pracují 82 dní v roce zadarmo, tvrdí ministerstvo práce, Denik.cz
  ilustrační foto Česká republika je zemí s druhou největší nerovností v odměňování žen a mužů v Evropské unii. Vyplývá to z hloubkové studie Českého sociologického ústavu Akademie věd ČR. Podle ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) to způsobuje sociální i ekonomické problémy a snižuje životní úroveň rodin.

  Denik.cz, 15. 9. 2017
 • Jak si pohlídat podklady pro výpočet důchodu? ČSSZ rozesílá přehledy "důchodového konta" (e15.cz)
  ilustrační foto Letos již potřetí Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) bezplatně zasílá přehledy "důchodového konta" lidem předdůchodového věku. Automaticky je tento rok obdrží muži narození v roce 1956 a ženy narozené v roce 1959. Dostanou je na adresu trvalého bydliště nebo do své datové schránky. e15.cz, 12. 9. 2017
 • (Soubor typu .pdf)Senior pasy přicházejí, přinesou řadu výhod (MF Dnes)
  ilustrační fotoKarlovarský kraj začíná nabízet slíbené Senior pasy. Lidem od 55 let přinesou různé slevy třeba do aquacentra či kina. Od začátku příštího roku chce kraj jejich majitelům proplácet polovinu ceny dálniční známky.

  MF Dnes, 13. 9. 2017
 • První mikrojesle v kraji berou i půlroční děti. Otevřeli je v Milevsku (iDnes.cz)
  ilustrační fotoPětačtyřicetiletá Lenka Bečková založila v Milevsku na Písecku mikrojesle pro děti od půl roku. Jsou jediné v Jihočeském kraji. Díky dotacím z Unie v nich rodiče neplatí školné.

  iDnes.cz, 12. 9. 2017
 • Kojenecké ústavy jsou přežitek, v Česku ale zůstávají (HN)
  ilustrační foto Když ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) navrhla v srpnu vládě, aby časem už nebylo možné posílat malé děti do ústavní péče, podpořili ji jen tři její straničtí kolegové. Útlum kojeneckých ústavů pro děti do tří let tak v dohledné době nepřijde.

  Hospodářské noviny, 12. 9. 2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.10. 2017 000 18:51.