Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ministryně v médiích » Rok 2017 » Září:

Státní příspěvek pro zaměstnávání handicepovaných se zvýší na 12 tisíc korun měsíčně (ČRo)

Jiří KOŘÍNEK, moderátor:

Státní příspěvek pro zaměstnávání handicepovaných se zvýší na 12 tisíc korun měsíčně. Poslanci na druhý pokus schválili vládní návrh zákona o zaměstnanosti. Tato dotace je hlavně pro takzvané chráněné dílny. Tedy firmy, které mají více než polovinu zaměstnanců s vážným zdravotním handicepem. Pro byla také ministryně práce Michaela Marksová z ČSSD.

Michaela MARKSOVÁ, ministryně práce a sociálních věcí /ČSSD/:

Ti zaměstnavatelé o to samozřejmě musí požádat a předpokládá se, že ne všichni budou žádat tu maximální částku. Jinak pro zajímavost v letošním roce těch osob, které takhle podporujeme je asi 33 a půl tisíce.

Jiří KOŘÍNEK, moderátor:

Proti vyššímu příspěvku byl ministr financí Ivan Pilný z hnutí ANO. Státní rozpočet by změna podle něj vyšla na půl miliardy korun ročně. Zákon míří k podpisu prezidentovi.

Zdroj: ČRo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 6.9.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.10. 2018 000 19:43.