Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

O příspěvek na dojíždění za prací požádaly za první rok čtyři tisíce lidí (CT24.cz)

Alena Wagnerová čtyři roky hledala práci. Nyní dojíždí 11 kilometrů z Ústí nad Labem do Malého Března, kde pracuje jako chůva ve školce. Na cestovné jí přispívá Úřad práce. "Je to příspěvek na průkazku na autobus a jsem s ním velice spokojená," pochvaluje si Wagnerová.

Do letošního léta zažádalo o příspěvek v Ústeckém kraji 344 lidí. Víc jich bylo jen v kraji Jihomoravském, Olomouckém a Moravskoslezském. Zájem je také o jednorázový příspěvek ve výši padesáti tisíc korun, který může dostat zájemce při stěhování za prací. Takových bylo zatím v celé republice schváleno 51.

I když příspěvky na dojíždění a stěhování za prací mají téměř rok po svém zavedení pozitivní ohlasy, zaměstnavatelé je nepovažují za dlouhodobější řešení nedostatku pracovních sil. "Současný trh práce je už v takové situaci, kdy by možná příspěvky čerpalo víc lidí, ale prostě nejsou," postěžoval si na nedostatek pracovní síly viceprezident Svazu průmyslu ČR Jan Rafaj.

Ne všichni se při motivování zaměstnanců k dojíždění za prací spoléhají jen na úřad práce. Obchodní řetězec Tesco zaměstnává v Česku třináct tisíc lidí. Tisícovka z nich dojíždí. "Zaměstnanci našeho distribučního centra využívají možnost svozových autobusů," vysvětlil mluvčí Tesca Václav Koukolíček.

Zdroj: čt24.cz

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 4.9.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 19:30.