Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Milevsku mají mikrojesle pro děti od půl roku, jako první v kraji se účastní pilotního projektu

Kapacita je stále naplněná. "Na léto se nám přihlásilo osm rodin, jejich děti se tu střídají tak, aby nebyla kapacita překročená. Sourozenci, kteří splňují daný věk, mají přednost," uvedla koordinátorka centra Milísek Lenka Bečková.

S provozováním jesliček v Milísku, kam chodí děti od jednoho roku, má osmileté zkušenosti. "O jesličky je velký zájem, mají kapacitu patnáct dětí ve věku od jednoho do čtyř let. Pro děti je to velký věkový rozdíl a v tak velkém kolektivu je problém se těm nejmenším co nejlépe věnovat, proto jsem se rozhodla využít vyhlášeného dotačního titulu od Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) na mikrojesle," vysvětlila Lenka Bečková.

Na nápad založit jesle ji před lety přivedla vlastní zkušenost. "Tenkrát jsem měla malou dceru a chtěla jsem studovat, ale neměla jsem ji kam dát. Šlo to jen na pět dnů v měsíci, jiná možnost nebyla," prozradila další důvod, proč ji napadlo využít projekt pro další maminky, které mají podobný problém. V jeslích i mikrojeslích se snaží o rodinnou atmosféru a děti ji i její kolegyně oslovují teto.

Jsou určené pro děti ve věku od šesti měsíců až po čtyřleté. Sourozenci v daném věku mají přednost. Kapacita jsou čtyři děti a otevřené jsou od 7 do 17 hodin. i Mají pomoci dětem, aby si pak lépe zvykaly na větší kolektiv ve školce a aby se jim tolik nestýskalo po maminkách. i Pomáhají i maminkám, aby si mohly přivydělat třeba na částečný úvazek nebo brigádně i při rodičovské dovolené, dříve se vrátit do práce nebo pokračovat ve studiu. i Milevsko se stalo jako jediné město v Jihočeském kraji součástí pilotního programu vyhlášeného MPSV – ověření péče o nejmenší děti, který bude trvat 36 měsíců. Školné mají rodiče zdarma díky evropským fondům a MPSV.

Zdroj: Jindřichohradecký deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 18.8.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 00:48.