Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Tiskové zprávy MPSV » Rok 2017:

Tiskové zprávy (srpen)

Obsah položky Tiskové zprávy (srpen):

 • (Soubor typu .pdf)Odborníci, politici a občané budou společně hledat cesty z krize české rodiny
  ilustrační fotoRodinná politika bývá považována za výhradní záležitost žen, přitom málokterá oblast má takový dopad na každodenní život většiny obyvatel České republiky. Ovlivňuje výrazně trh práce, zdravotní služby, vzdělávací, daňový, důchodový i dávkový systém nebo sociální služby. O těchto tématech přijedou ve čtvrtek a pátek diskutovat odborníci, politici a občané do Plzně, kde MPSV pořádá první ročník akce nazvané Fórum rodinné politiky.
 • Senát podpořil dlouhodobé ošetřovné
  ilustrační fotoNávrh Ministerstva práce a sociálních věcí na zavedení dlouhodobého ošetřovného schválili senátoři a senátorky. Nová dávka nemocenského pojištění pomůže od poloviny příštího roku rodinám v krizových situacích s péčí o člena rodiny.

  „Jsem velice ráda, že zákon, který zavádí dlouhodobé ošetřovné prošel i Senátem a míří k podpisu prezidenta. Lidé díky tomu budou mít možnost postarat se například o dítě po vážném úraze nebo o nemocného seniora, kteří se tak budou moci léčit v domácím prostředí a nikoli ve zdravotnickém zařízení,“ řekla ministryně práce Michaela Marksová.
 • (Soubor typu .pdf)Příprava elektronické neschopenky se naplno rozbíhá
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí se naplno věnuje přípravě elektronické neschopenky (tzv. e-Neschopenky). Dnes se opět sešla meziresortní pracovní skupina pro její přípravu a projednala aktuální stav projektu. Rozhodnutím ministryně Marksové byl ustaven projektový tým a práce na samotném technickém zajištění e-Neschopenky se již rozběhly. Ustanovení týkající se zavedení e-Neschopenky v rámci novely zákona o nemocenském pojištění budou účinné od 1. ledna 2019.
 • (Soubor typu .pdf)Na konci června ČSSZ evidovala přes 992 tisíc OSVČ
  ilustrační fotoZ údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) vyplývá, že letos k 30. červnu měly okresní správy sociálního zabezpečení ve své evidenci více než 992 tisíc osob samostatně výdělečně činných (OSVČ), což je o zhruba 1 400 osob více oproti stejnému období loňského roku.

  Praha 7. 8. 2017
 • (Soubor typu .pdf)Novela zákona o zaměstnanosti přináší změny nejen u agenturního zaměstnávání
  ilustrační foto Novela zákona o zaměstnanosti nabývá účinnosti 29. července 2017. Změny nastávají zejména u agenturního zaměstnávání, zavádí se například kauce, kterou budou muset agentury práce složit. Novela dále ruší možnost přivydělat si v rámci nekolidujícího zaměstnávání na dohodu o provedení práce a přináší změny i v oblasti plnění povinného podílu zaměstnávání osob se zdravotním postižením a u zprostředkování zaměstnání Úřadem práce ČR.

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.10. 2018 000 12:14.