Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ministryně v médiích » Rok 2017 » Červenec:

Marksová podepsala memorandum o spolupráci s firmou ŠKODA AUTO (e-sondy.cz)

„Firma ŠKODA AUTO je nejen jedním z našich nejvýznamnějších zaměstnavatelů v automobilovém průmyslu, ale zároveň významným zaměstnavatelem na celostátní úrovni,“ uvedla ministryně práce Michaela Marksová. „Proto jsme se rozhodli pokračovat ve vzájemné spolupráci, a to nejenom s ohledem na další rozvoj průmyslové zóny Solnice-Kvasiny, ale chceme i nadále zlepšovat obecnou spolupráci na trhu práce v celé ČR,“ dodala ministryně.

Jde nejen o zprostředkování vhodných zaměstnanců prostřednictvím Úřadů práce ČR, ale i o sledování nových trendů na trhu práce, zejména v automobilovém průmyslu a navazujících odvětvích.

Dále jsou v memorandu osloveny oblasti, pracovních podmínek zaměstnanců, bezpečnosti a ergonomie práce, problematika agenturního zaměstnávání a také spolupráce v souvislosti s dopady 4. průmyslové revoluce. Společnost ŠKODA AUTO se jako strategický zaměstnavatel zavázala s MPSV spolupracovat v celé šíři úkolů vyplývajících z konceptu Práce 4.0, tedy zejména v oblasti předvídání vývoje a potřeb trhu práce, podpoře dalšího vzdělávání, hodnocení dopadů technologických změn na pracovněprávní předpisy i v oblasti podpory digitální gramotnosti v ČR.

Zdroj: e-sondy.cz

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 26.7.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 15.10. 2018 000 10:20.