Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Rozšíření pomoci lidem v nouzi (ČT 1)

osoba:

Tady je sprchovej gel.

Lea SUROVCOVÁ, redaktorka:

K tomu prací prášky i čisticí prostředky. V pražské Potravinové bance chystají první dnešní várku. Od rána si pro příděl přijíždí řada charitativních organizací. Kromě tradičních potravin se na seznamu objevily pánve nebo talíře. V nabídce je nově oblečení, například nátělníky, spodní prádlo, ponožky. Pomoc jde totiž nejčastěji lidem bez domova nebo rodinám do azylových domů. Pomoc dorazila i do Terezína. V chráněném bydlení pro lidi s mentálním postižením si pochvalují pravidelně dodávky. Vybrat si přišel i pan Eduard.

Jitka VIČAROVÁ, vedoucí, Chráněné bydlení v Terezíně:

Tak, ještě něco budete potřebovat, Edo?

Eduard SCHWARCMAÜER : J

e ta pro nás jako dobrý, protože ušetříme jako část peněz.

Jitka VIČAROVÁ, vedoucí, Chráněné bydlení v Terezíně:

Je dostačující. Nechceme klienty vlastně dělat závislé jenom na té potravinové pomoci.

Lea SUROVCOVÁ, redaktorka:

Zájem organizací, které se zapojily do evropské pomoci nejchudším osobám, narůstá. Dosud se rozdalo 580 tun potravin a dalších věcí.

Michaela MARKSOVÁ, ministryně práce a sociálních věcí /ČSSD/:

Pomoc je teď asi ve výši 200 milionů a my jsme to navýšili o dalších 100, protože ta potřeba je prostě velká.

Věra DOUŠOVÁ, ředitelka, Potravinová banka Praha:

Vloni jsme vydali 600 tun a letos těch 600 tun jsme vydali během prvních třech měsíců, což samozřejmě klade nároky na prostory a samozřejmě i na zaměstnance. Ty peníze nám samozřejmě strašně chybí.

Lea SUROVCOVÁ, redaktorka:

Organizace chtějí jednat o státní podpoře. Zásoby totiž porostou. Obchodní řetězce budou mít od ledna povinnost dávat neprodejné potraviny charitě. Lea Surovcová, Česká televize.

Zdroj: ČT 1

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 20.7.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 20:23.