Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Obědy zdarma až pro 10 tisíc chudých dětí (denik.cz)

"Ke čtyřem krajům, které již pomoc čerpají, se od září připojí další čtyři. Nemusí jít přitom o konečné číslo, protože výzva je stále otevřená," uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Bezplatné stravování ve školních jídelnách a mateřských školách je určeno pro děti ve věku 3 až 15 let, jejichž zákonní zástupci pobírají alespoň tři měsíce dávky v hmotné nouzi. Ředitelé zapojených škol odhadli počet potřebných dětí na deset tisíc, přičemž nejvíce jich je opět v Moravskoslezském kraji, kde se jedná o 3 011 dětí a v Jihomoravském kraji o 1 945 dětí. Rodiče, kteří o pomoc projeví zájem, musí během června a července prostřednictvím Úřadu práce vyplnit potvrzení, že dávky v hmotné nouzi pobírají a souhlasí se zapojením dítěte do projektu.

Nově se do projektu zapojí také Královéhradecký, Moravskoslezský, Karlovarský a Plzeňský kraj. Ty uzavřely smlouvy o spolupráci s celkem 458 školami a mateřskými školkami. Nejvíce zapojených školských zařízení - 101 se nachází v Moravskoslezském kraji, následuje Praha s počtem 79 a Jihomoravský kraj, který čítá 71 zařízení.

S placením školních obědů pomáhá rodičům v nouzi také organizace Women for Women v rámci svého projektu "Obědy pro děti", s níž letos ministerstvo uzavřelo memorandum o spolupráci kvůli rozšíření pomoci i na ohrožené děti, které nespadají do cílové skupiny Operačního programu. Jedná se například o matky samoživitelky a osoby, kterým nebyla zpracována dávka v hmotné nouzi.

Náklady ve výši téměř 56 milionů korun jsou financovány z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám prostřednictvím Operačního programu potravinové a materiální pomoci. Kraje, které se dosud do výzvy nepřihlásily, mají čas do konce října. Podpora jim může být přiznána ale už jen na 2. pololetí školního roku 2017/2018.

Zdroj: denik.cz

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 28.6.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 01:21.