Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Senioři dostali novou kuchyni, jídelnu i zimní zahradu (Mladá fronta Dnes)

"Jsme rádi, že obyvatelé domova nyní mají k dispozici příjemné a důstojné prostředí, kde mohou stolovat, ale také se zde setkávat s rodinou a přáteli. Cílem bylo, aby dům byl otevřený a senioři se zde necítili osamoceně," řekl náměstek hejtmanky Petr Kubis. Potřebné soukromí a bezpečné zázemí nyní má i oddělení pro klienty s demencí. Náměstek Kubis také ocenil úlohu personálu, který se o klienty stará za ztížených podmínek.

"Rekonstrukce začala v březnu loňského roku, nové prostory by klientům měly otevřít 1. července. Je zkolaudováno, čeká se ještě na vyjádření hygieny. Na projekt přestavby přispělo ministerstvo práce a sociálních věcí částkou 26,5 milionu korun," uvedl Kubis s tím, že dvoupodlažní přístavba k hlavní budově domova tak prošla kompletní rekonstrukcí. "Kromě seniorů získali komfortní vybavení i zaměstnanci, kteří zajišťují provoz kuchyně," doplnila ředitelka domova Alena Samuelová.

Práce na objektu domova pro seniory však nekončí. Hned v červenci začne druhá část oprav. Bude stát přibližně 75 milionů korun a potrvá do roku 2018. "Dostali jsme na tuto etapu rekonstrukce dotaci z ministerstva ve výši 50 milionů korun. Nyní budeme opravovat hlavní objekt. Dojde na rekonstrukci rozvodů elektřiny a vody, ale zejména se upraví stávající koupelny. Měly by vypadat tak, jako v této již zrekonstruované části budovy. Budou pěkné a hlavně bezbariérové," doplnil Kubis.

Zdroj: Mladá fronta Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 26.6.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.8. 2019 000 04:50.