Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Dům pro seniory nabídne 50 pokojů (Sokolovský deník)

"Sokolov si uvědomuje, že péče o dříve narozené občany je důležitá a jde o jakousi vizitku města," říká místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

Město nyní nabízí seniorům zhruba 330 nízkonákladových bytů, kde je stanovené minimální nájemné. Nechybí řada sportovních a kulturních aktivit či tísňová tlačítka pro osamocené a nemocné lidi. Velmi oblíbený je i Senior expres, který vozí klienty k lékaři nebo za nákupy. Jakýmsi vyvrcholením má být právě zmiňované zařízení pro seniory, které město plánuje namísto zbourané základní školy v Sokolovské ulici.

Domov pro seniory by měl mít převážně jednolůžkové pokoje. Těch je v plánu 40. Dalších deset bude mít lůžka dvě pro manželské páry nebo pro seniory, kteří nechtějí být sami.

Počet seniorů v Sokolově se zvyšuje, což je podle vedení města i celorepublikový trend. Asi nejvíce lidí přicházelo do Sokolova v 60. a 70. letech za prací.

Žádost o dotaci poslalo město na Ministerstvo práce a sociálních věcí. Zda se schválí 130 milionů korun na projekt, se bude vědět koncem tohoto měsíce či v červenci.

Zdroj: Sokolovský deník

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 22.6.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 07:38.