Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Kuchyně v domově pro seniory bude stát 50 milionů korun (MF Dnes)

Více než polovinu nákladů by radnice ráda zaplatila z dotací ministerstva práce a sociálních věcí. Magistrát aktuálně vypsal tendry na dodavatele kuchyňských technologií a stavební práce. O obě zakázky se může přihlásit jeden dodavatel. Rekonstrukci zahájí město v druhé polovině roku.

"Stávající stravovací provoz v domově funguje od roku 1995, technologické prvky jsou na hraně použitelnosti. Kompletní modernizace je proto více než nutná," řekl ředitel Sociálních služeb města Pardubic Petr Krejčí.

Stravovací provoz neslouží pouze klientům Domova pro seniory, jeho služeb využívají také Domov pro seniory na Dubině, Denní stacionář Slunečnice a pečovatelská služba. "Kuchyň je na absolutní hranici svých kapacit, připravuje se v ní až 1 000 obědů denně a velký počet celodenní stravy pro uživatele pobytových služeb," uvedl Krejčí. Dodavatel gastro vybavení bude zodpovídat také za jeho instalaci a tři dny bude kuchaře a kuchařky zaučovat. Technik jim pak bude k dispozici ještě dva týdny. Po stavebních úpravách se jídelna o něco zmenší, zvětší se tím kuchyňské prostory, kde bude možné připravit až 1 500 obědů.

"Bude vyřešeno odkanalizování objektu. Navrženy jsou také dva plynové kotle pro ohřev teplé užitkové vody pro myčky a plynové spotřebiče v kuchyni. Stávající elektroinstalace bude demontována a nahrazena novými rozvaděči," uvedl primátor Martin Charvát.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 13.6.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 20:14.