Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Objednejte si chytré svačinky ze sociálního podniku (Moravskoslezský deník)

Mohlo by vás zajímat

Ostrava – "Je to moje úplně první práce. Dříve jsem se jen starala o babičku, byla na mateřské, chodila na brigády. Je pro mě nové a jiné, líbí se mi tady," popisuje jednatřicetiletá paní Zdeňka. Ta také ve svačinárně nejvíce přispívá svými kulinářskými nápady, hlavně pomazánkami. V sociálním podniku Melivita pracovnice navrhují i vlastní receptury. Slané pokrmy pak zdobí zelenými bylinkami, jež pěstují za okny.

"Připadlo mi to jako zajímavý projekt, hodně jsem o to místo stála. Práci jsem po mateřské nemohla najít čtyři a půl roku," pokračuje paní Marcela, jež obohacuje menu svačinárny například o jogurt s jablky, hrozinkami a skořicí. Tak jako ostatní kolegyně zde pracuje jen šest hodin.

"Pokud bude zájem, mohli bychom denně připravit až 260 svačin," upřesňuje paní Irena s tím, že ze současného sortimentu jdou nejvíc na odbyt tortilly se zeleninou a šunkou (ve firmách) a jogurtové či tvarohové pohárky s ovocem (ve školách). S rozvozem pomáhají všechny pracovnice. "Ceny máme stanoveny tak, aby si mohly něco koupit i nejmenší děti. Chytré svačinky z našeho sociálního podniku přitom splňují takzvanou pamlskovou vyhlášku dovolující ve školách prodej jen zdravých potravin a menu schvaluje nutriční specialistka," uvádí projektová koordinátorka Kateřina Cyrusová z Diecézní charity ostravsko-opavské. Zdravé svačinky se v jejím sociálním podniku vyrábějí v projektu podpořeném Operačním programem Zaměstnanost, realizovaným Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR. Ten mj. zaručuje mzdy svačinářkám po dobu dvou let. Vedoucí výroby Michaela Konečná konstatuje, že jsou v Ostravě jedinou sociální firmou produkující uvedený sortiment.

Zdroj: Moravskoslezský deník

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 13.6.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 20:19.