Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Rok 2016

Obsah položky Rok 2016:

 • Ministerstvo hodlá co největšímu počtu horníků z Mostecka najít uplatnění v novém zaměstnání (esondy.cz)
  ilustrační foto Esondy.cz, 3. 2. 2016 Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová v úterý v rámci pravidelných cest do regionů navštívila Mostecko.
 • 755 milionů korun půjde v Jihomoravském kraji na sociální služby (ČT 1)
  ilustrační foto ČT 1, 29. 1. 2016
 • Přestěhovaný úřad práce chválí zaměstnanci i klienti (Klatovský deník)
  ilustrační fotoKontaktní pracoviště úřadu práce v Klatovech, tedy pracoviště oddělení zaměstnanosti a nepojistných sociálních dávek, sídlí od 23. listopadu ve společné budově ve Voříškově ulici v Klatovech. Spokojeni jsou zaměstnanci úřadu i klienti.
  Klatovský deník, 29. 1. 2016
 • Důchodci si na penzi v příštím roce polepší až o tři stovky (CT24.cz)
  ilustrační fotoDůchody příští rok porostou víc než letos. Penzisté si v průměru polepší o 200 až 300 korun měsíčně. Ministerstvo práce a sociálních věcí to plánuje v zákonu, který má umožnit vládě bez souhlasu parlamentu důchodcům výrazněji přidat. Opozice toto navýšení podporuje.
  CT24.cz, 23. 1. 2016
 • Jaký dostanete důchod při platbě minimálních záloh? (měšec.cz)
  ilustrační fotoPlatíte-li na pojistném jen minimum, musíte očekávat, že důchod bude velmi nízký, vzkazuje ministerstvo dopisem podnikatelům.
  měšec.cz, 22. 1. 2016
 • Místo školek dětské skupiny. Firmy a obce se poperou o osm miliard dotací (Hospodářské noviny)
  ilustrační fotoV Česku začnou už letos ve velkém vznikat nové "miniškolky" pro nejmenší děti. Na jejich zakládání přijde osm miliard korun z Evropské unie během příštích pěti let. První miliardu už si obce a firmy bleskově rozebraly na konci loňského roku.
  Hospodářské noviny, 22. 1. 2016
 • MPSV rozesílání dopis živnostníkům (PRIMA Family)
  ilustrační fotoOsoby samostatně výdělečné činné (OSVČ) mohou mít v budoucnu velmi nízký důchod – v případě, že odvádí na důchodové pojištění minimum. OSVČ, které vykonávají samostatně výdělečnou činnost jako hlavní, dostanou od MPSV informační dopis. K tématu i k jednorázovému příspěvku pro důchodce se ve zpravodajské relaci televize Prima vyjádřily ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a náměstkyně pro sociálně pojistné systémy Iva Merhautová.
  PRIMA Family, 21. 1. 2016
 • Půjdou horníci dřív do penze? Poslanci napoprvé kývli (CT24.cz)
  ilustrační fotoHorníci z hlubinných dolů zřejmě budou moci odcházet do penze o pět let dříve než ostatní pracovníci, tedy už v 58 letech. Počítá s tím vládní novela, kterou po vzrušené rozpravě poslanci schválili v prvním čtení. Nová pravidla by mohla platit už od října letošního roku. Právě kvůli tomuto návrhu ministryně práce Michaely Marksové loni před Úřadem vlády demonstrovali horníci z OKD.
  CT24.cz, 20. 1. 2016
 • Brno s Marksovou chystají revoluci. Plánují rozdat byty bezdomovcům (Echo24.cz)
  ilustrační fotoZdá se, že těžké časy pro bezdomovce skončily, alespoň tedy zatím pro ty z Brna. Vedení města jim chce totiž rozdat byty, které by jim měly pomoci postavit se na nohy. Projekt Bydlení především (Housing First) v úterý schválili brněnští radní, odmávnout ho musí ještě zastupitelstvo. Pokud přidělení sociálních bytů lidem bez domova odsouhlasí, první zájemci by se do nich mohli nastěhovat už letos v červnu. Opozice ale projekt kritizuje, podle ní si Brno nastěhuje do bytů své dlužníky.
  Echo24.cz, 19. 1. 2016
 • Inspekce práce vyměřila první pokuty za tragický pád mostu ve Vilémově (jihlava.iDNES.cz)
  ilustrační fotoStátní úřad inspekce práce začal rozdávat pokuty za tragický pád mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku ze září 2014. Při neštěstí zahynuli čtyři dělníci, další dva byli zraněni. Pokutu už úřad vyměřil koordinátorce bezpečnosti práce a jedné ze stavebních firem. Případ chce uzavřít za týden.
  jihlava.iDNES.cz, 19. 1. 2016
 • Přibyly milióny na sociální služby (Právo)
  ilustrační fotoČástku 587 miliónů korun obdrží letos ze státního rozpočtu Zlínský kraj na úhradu výdajů souvisejících s poskytováním sociálních služeb. Je to o 50 miliónů vyšší částka než na začátku minulého roku. Tehdy bylo nutné zajistit následné dofinancování v průběhu roku, po němž celková částka odpovídala objemu prostředků schválených pro letošní rok.
  Právo, 19. 1. 2016
 • Nová dovolená: sedm dní volna pro čerstvé otce (MF DNES)
  ilustrační fotoTatínkové si již nebudou muset brát dovolenou či neplacené volno, aby mohli s miminkem po narození zůstat doma. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová z ČSSD má hotový návrh, podle nějž by nově vznikla „otcovská“. Na tu by muži mohli jít na sedm dní v prvních šesti týdnech po narození dítěte.
  MF DNES, 12. 1. 2016
 • Na jednorázový příspěvek k důchodu se mohou senioři těšit už příští měsíc (Benešovský deník)
  ilustrační fotoV únoru bude spolu s důchodem vyplacený také jednorázový příspěvek ve výši 1200 korun. Ten náleží všem, kteří mají nárok na výplatu jakéhokoliv druhu důchodu nebo jeho části z českého důchodového pojištění alespoň po část měsíce února, pokud byl tento důchod přiznaný ode dne spadajícího do období před rokem 2016.
  Benešovský deník, 14. 1. 2016
 • Ministerstvo práce chce podpořit vznik dostupných mikrojeslí (novinky.cz)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí vyhlašuje v rámci Operačního programu Zaměstnanost dvě výzvy, které umožní získat finanční podporu na vznik a provoz mikrojeslí. Resort tím reaguje na nedostatečný počet zařízení nabízejících rodičům péči o děti, případně na jejich obtížnější finanční dostupnost.
  novinky.cz, 5. 1. 2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 01:44.