Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Děti se mohou hlásit do výtvarné soutěže, která sbližuje se starými lidmi (taborsky.denik.cz)

Letos jde o osmý ročník soutěže určené pro děti od předškolního věku do 15 let. Úkolem dětí je výtvarně zpracovat svůj pohled na stáří, což má napomáhat například s odstraňováním předsudků o stáří a také navazovat spolupráci mezi školami a domovy pro seniory.

Bližší info k soutěži:www.stastne-stari.cz

"Šťastné stáří očima dětí se již stalo tradiční celorepublikovou výtvarnou soutěží. Více než tisíc výtvarných prací, které každoročně do soutěže přicházejí, znázorňuje v různých podobách život babiček a dědečků tak, jak jej vidí ti nejmladší. Tato soutěž proměňuje mezigenerační dialog z pouhé fráze na něco reálného a krásného zároveň," komentuje soutěž prezident asociace Jiří Horecký z Tábora.

Novinkou letošního roku je kategorie tvoříme společně, v níž na jedné práci pracuje skupina autorů společně se seniory. "Mohou jimi být vlastní babičky a dědečkové či starší lidé žijících v domovech pro seniory. Naším cílem bylo ještě více propojit tyto generace a podpořit je v tom, aby spolu strávily více času, aby si spolu povídaly a přitom společně také něco vytvářely," doplňuje manažerka projektu Magda Dohnalová. Soutěž je rozdělena do tří kategorií podle věku pro díla výtvarná, součástí je kategorie fotografická, kategorie pro děti se zdravotním postižením a nově již zmíněná kategorie společná. Obrázky mohou zasílat jednotlivci i školy do 30. června. Porota v čele s akademickým malířem Kristianem Kodetem určí celkem pět vítězů v každé kategorii a o jedné vítězné práci rozhodne veřejné hlasování na webových stránkách. Vyhlášení výsledků se odehraje 3. října.

Zdroj: taborsky.denik.cz

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 7.6.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 00:07.