Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Město chce získat miliony pro seniory (Chebský deník)

Peníze lze použít na rozvoj, nebo zpětné uhrazení realizovaných akcí na zlepšení života starších občanů ve městě. Ministerstvo práce a sociálních věcí totiž vyhlásilo v rámci tradiční soutěže s názvem Obec přátelská rodině stejnojmennou odbornou anketu, tentokrát se zaměřením na seniory.

Jedinou výjimkou jsou sociální služby nebo výdělečné projekty, které města přihlásit nesmí. "Myslím, že Sokolov má v tomto směru hodně co ukázat. Máme nízkonákladové bydlení pro dříve narozené, bezplatnou právní poradnu, cvičení, včetně sebeobrany, zavedli jsme takzvaný Senior expres, který občana zaveze k lékaři nebo na nákup," říká místostarostka Sokolova Renata Oulehlová. To největší, co si podle svých slov přeje, je domov pro seniory. "Aby ti, kteří toto město budovali před námi, měli možnost žít důstojně do konce svých dnů," konstatuje Oulehlová.

V péči o seniory pomáhá také městská policie, která se zaměřuje především na prevenci. Ti, kteří žijí sami, dostali od města takzvaný bezpečnostní náramek s nouzovým tlačítkem, kterým si v případě nouze mohou přivolat pomoc. Oddělení prevence se rovněž zaměřuje na tematické besedy, kde s lidmi hovoří o nástrahách v podobě takzvaných šmejdů a jiných podvodníků. V komisi bude zástupce ministerstva a Rady vlády pro seniory. Vítěze resort vyhlásí v druhé polovině roku 2017.

Zdroj: Chebský deník

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 25.5.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 00:07.