Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Sedmdesát znojemských dětí se dostalo do projektu bezplatné stravy (Právo)

Letošní ročník projektu je již třetí. Na výzvu ministerstva k přihláškám reagovali i ve Znojmě, ke třem základním a jedné mateřské škole se letos přidalo další předškolní zařízení. I to přispělo k navýšení počtu. "V první výzvě se jednalo celkem o jednatřicet žáků, ve druhé o dvaapadesát. Po zapojení Mateřské školy na náměstí Armády se počet dětí pro následující školní rok vyšplhal na 69," uvedla mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková. Příslušnost škol do programu s sebou nenese žádné finanční náklady. Mluvčí připomněla, že pětaosmdesát procent hradí Fond evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD), zbylou část poskytuje ministerstvo ze státního rozpočtu.

"Cílem projektu je zajistit dětem ze sociálně a ekonomicky slabých rodin pravidelnou kvalitní stravu ve školních jídelnách mateřských a základních škol v Jihomoravském kraji. Tak škola poskytne dítěti možnost zůstat v odpoledních hodinách, účastnit se zájmových aktivit a zapojit se do kolektivu. Zároveň kontroluje docházku, neboť pravidelná docházka je jedna z podmínek poskytnutí financí," uvedla mluvčí. Znojmu "pomáhá" k zařazení dětí do projektu bezplatné stravy jeho status regionu s vysokou nezaměstnaností.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 25.5.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 19:32.