Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Nejstarším obyvatelkám kraje je shodně 104 roků (Havlíčkobrodský deník)

Podrobnější informace nelze na České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) získat. "Stoleté a starší důchodce evidujeme po jednotlivých krajích, z naší statistiky nelze vyčíst, v kterém okrese, městě nebo obci nejstarší obyvatelé České republiky žijí," uvedla Renáta Provazníková z ČSSZ.

Ze zprávy za březen (první čtvrtletí) letošního roku vyplývá, že na Vysočině k poslednímu dni tohoto měsíce žilo po úmrtí Marie Matouškové 30 obyvatel starších sta let. Z tohoto počtu bylo 28 žen a dva muži. Nejstaršímu muži z Vysočiny bylo 102 let.

Celkem za letošní první čtvrtletí evidovala ČSSZ v celé zemi 537 stoletých a starších důchodců (mezi nimi byla ještě uváděna i Marie Matoušková).

Podle statistiků byla ve zmíněném období nejstarší důchodkyní žena ročníku narození 1908, která žije v Jihomoravském kraji. Nejstarší důchodce muž žije v Královéhradeckém kraji a je ročník 1912.

Marie Matoušková z Cetoraze na Pelhřimovsku se narodila 16. října 1908 a zemřela jako druhá nejstarší obyvatelka České republiky 26. února 2017.

Zdroj: Havlíčkobrodský deník

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 23.5.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 20:29.