Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Noviny Práce a sociální politika » Zaměstnanost:

Klíčem k úspěšné kariéře je vzdělávání praxí

Do projektu se mohou zapojit lidé starší 15 let, kteří jsou uchazeči o zaměstnání, rodiče na/po rodičovské dovolené, nízkokvalifikovaní nebo lidé ve věku nad 50 let.

Se zaškolením pomáhá mentor

Praktické zkušenosti a nové znalosti získávají účastníci projektu přímo v reálném pracovním prostředí jimi vybrané firmy. Samotná praxe je pak v délce jednoho až šest měsíců podle vybrané pozice. A vybírat je možné opravdu z velkého spektra oborů, jde např. o pozice v administrativní, ekonomické a strojírenské oblasti, ale také o pozice v rámci zemědělství, cestovního ruchu, stavebnictví, informačních technologií, marketingu a reklamy a mnoho dalších. Po celou dobu vzdělávání účastníka provází zkušený a zaškolený zaměstnanec dané firmy, tzv. mentor.

Zkušenosti k nezaplacení

Kromě nových poznatků může být účastníkovi po absolvování vzdělávání praxí nabídnuto pracovní místo v dané firmě a ze zkušenosti víme, že se tak skutečně ve velké míře děje. A co na vzdělávání praxí nejvíce oceňují samotní účastníci? Je to zejména seznámení se s chodem firmy, získané kontakty a zvýšení svého sebevědomí. „Účastí v projektu jsem si vylepšila svůj životopis právě o potřebnou praxi, jsem sebejistější a na pohovorech už se dokážu více prosadit,“ říká účastnice projektu Lucie.

Přihlaste se do projektu!

Na jedné straně uchazeč o další vzdělávání, na druhé straně nemohou chybět firmy, které vzdělávání praxí poskytnou. Ty si svojí účastí v projektu mají možnost zaškolit a vyzkoušet svého potenciálního zaměstnance. Za poskytnuté vzdělávání praxí jim jsou navíc kompenzovány vynaložené náklady.

Do projektu je stále možné se hlásit. Stačí se registrovat na www.vzdelavanipraxi.cz.

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 19.5.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 00:24.