Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Chudé děti budou mít ve škole obědy zdarma (Týdeník Sokolovska)

Hejtmanství se totiž přihlásilo k projektu Obědy do škol, který vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Celkové náklady činí přes tři miliony korun. Hrazeny budou z operačního programu. "My vše předfinancujeme a zadministrujeme. Zásah do krajského rozpočtu to nebude, ale přibude nám práce," vysvětlila hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO). Rodiče, kteří budou chtít obědy zdarma pro své děti využít, ale budou muset splnit přísné podmínky. "Nejdůležitější je školní docházka, obědy budou muset děti sníst ve škole, nikoliv je odnášet domů, nezbytné je také předložení potvrzení o hmotné nouzi, které vydává úřad práce," zdůraznil krajský radní pro školství Jaroslav Bradáč (SPO). Vytipovat ty děti, které budou mít na obědy zdarma nárok, je nyní na školách.

Projekt je určen pro děti ve věku od tří do patnácti let. V letošním roce se do projektu zapojily čtyři kraje. Liberecký, Jihomoravský, Kraj Vysočina a Praha. Výzva pro předkládání projektových žádostí pro školní rok 2017/2018 byla podle Petra Sulka, mluvčího Ministerstva práce a sociálních věcí, vyhlášena letos v březnu. "Počet zapojených krajů může být i vyšší," uvedl. Podle něj je kladné vyřízení žádosti krajů zaručeno, protože nejde o soutěžní výzvu. Ve výzvě je připraveno 35 milionů, které lze podle mluvčího v případě potřeby a zájmu velkého počtu krajů ještě navýšit.

Zdroj: Týdeník Sokolovska

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 17.5.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.8. 2019 000 05:09.