Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Kraj požádá o dotaci na obědy pro sociálně slabé děti (polar.cz)

Pravidelná a kvalitní strava je základem, aby bylo dítě zdravé. Některé rodiny však nemají dostatek financí a proto děti z obědů odhlašují. Mateřské a základní školy v Moravskoslezském kraji měly za úkol zmapovat, kolika rodin se tento problém týká. Kraj následně požádá o dotaci, ze které budou obědy hrazeny. V Havířově se do projektu chce zapojit devět školských zařízení.

Blanka Gelnarová, ředitelka MŠ Lipová: "I na naší mateřské škole máme rodiče, kteří pobírají dávky v hmotné nouzi, tudíž neplatí školné. Věřím, že mají mnohdy problém s úhradou stravného. Abychom mohli docílit, že děti budou chodit pravidelně do mateřské školy, protože mnohdy asi hlídají každou korunu. Tímto se zabezpečí to, že děti budou mít pravidelnou stravu”.

Program vyhlašuje ministerstvo práce a sociálních věcí. Peníze na obědy pro děti se dají získat i z jiného programu. A školy tuto možnost využívají.

Martina Dresslerová, vedoucí odboru školství havířovského magistrátu: "MŠMT vyhlašuje také obdobný projekt, který je určen pro nestátní neziskové organizace, jejichž prostřednictvím se poté peníze dostávají formou finančních darů do škol. Naším školám se v loňském roce podařilo získat 170 tisíc na obědy”.

Tomáš Ptáček, ředitel ZŠ F. Hrubína: "Samozřejmě jsme rádi, že s nadacemi spolupracujeme, ale nikde není garantováno, že to bude trvat i nadále. Takže, jsou-li možnosti, tak je zkoušíme a budeme rádi, když to vyjde. Ať už nadace nebo ministerská výzva”.

Zdroj: polar.cz

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 10.5.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 01:15.