Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Lidem v nouzi pomohou balíčky s potravinami (Havlíčkobrodský deník)

Druhé pokračování projektu FEAD – Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám bude v období od května 2017 do září 2018, přičemž výdej balíčků v rámci vikariátů Havlíčkův Brod a Humpolec bude probíhat právě v Brodě a v Humpolci.

V čele projektu je sociální pracovnice Charity Iva Kohoutová. "Pokračování přinese několik novinek. Například rozšíření darovaného sortimentu o základní domácí potřeby. Nebudeme vydávat již hotové balíčky s potravinami a hygienou, ale budeme je sestavovat sami," nastínila Kohoutová. Pomoc je určena pro lidi bez domova nebo pro jedince i rodiny v tíživé životní situaci. Může ji využít ten, kdo Ivě Kohoutové odevzdá doporučení. Formulář s jeho jménem musí potvrdit pověřený pracovník příslušného městského úřadu, nebo sociální pracovník. "Tím chceme výrazně omezit případné zneužití pomoci," vysvětlila důvod opatření koordinátorka projektu. Iva Kohoutová může čerpat ze zkušeností z prvního běhu projektu, který přinesl dva základní typy balíčků – potravinové a hygienické.

"Potravinové balíčky jsme měli pro rodiny a lidi bez domova. Ten velký, rodinný obsahoval základní potraviny, ze kterých se dá vařit. Druhý balíček, pro osoby bez domova, byl složený z konzerv a vitaminových doplňků," popsala sociální pracovnice. Obdobné rozdělení bylo i v případě hygieny. Pro představu zmínila, že velký potravinový balíček za 800 korun vystačil rodině s dětmi na měsíc. Pomoc každý měsíc využívalo průměrně šedesát lidí. "Mohu říct, že převážná část lidí si balíčky přebírala pravidelně po dobu šesti měsíců. Ale byli i tací, kteří naši pomoc využili jednorázově," uvedla Iva Kohoutová s tím, že si zaznamenává, komu, kdy a co vydala. Součástí pomoci není "jen" předání samotných potravin a hygieny, ale také odborné sociální poradenství. Výdej potřebných potravin, hygieny či základního vybavení domácnosti je v Havlíčkově Brodě, konkrétně na adrese Bělohradská 1128, naplánován vždy ve čtvrtek od 8 do 9 hodin. V Humpolci se balíčky budou vydávat na adrese Máchova 1607 (Středisko charitní pomoci) vždy v úterý od 10 do 13 hodin.

Zdroj: Havlíčkobrodský deník

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 4.5.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 20:12.