Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Náměstkyně Jentschke Stőcklová navštívila Plzeňský kraj

První cesta náměstkyně směřovala do Kralovic, města vzdáleného asi 30 kilometrů severně od západočeské metropole, kde si prohlédla Dům sociální péče. S ředitelem panem Trčkou a dalšími zaměstnanci debatovala o změnách, které by měla přinést novela zákona o sociálních službách. Druhým nejdiskutovanějším tématem bylo zvýšení platů pracovníků přímé péče.

Další kroky náměstkyně směřovaly do Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc (ZDVOP) Robinson, kde se Zuzana Jentschke Stőcklová sešla s ředitelkou paní Tolarovou. V místním ZDVOPu se starají v současné chvíli o 18 dětí, nemladšímu je jeden a půl roku a nejstarší brzy dovrší plnoletost.

Poslední zastávkou na pracovní cestě byl Domov klidného stáří v Žinkovech nedaleko Nepomuku. Zařízení je po rekonstrukci a příjemné prostředí v něm tak našlo celkem 103 seniorů, kteří mohou využívat jednolůžkové nebo dvoulůžkové pokoje.

FOTOGALERIE

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 26.4.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 16.9. 2019 000 16:50.