Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Na úřadu práce už se bylo ptát 500 horníků z Paskova (Právo)

K 14. březnu evidoval úřad 744 kontaktů, sdělila mluvčí úřadu práce Kateřina Beránková. Další zaměstnanci OKD se podle ní informují na stálých kontaktních pracovištích úřadu.

Důl Paskov má okolo 1350 zaměstnanců. Asi 300 jich tam zůstane po ukončení těžby pracovat na technické likvidaci dolu a zhruba 500 zaměstnanců chtěla firma převést na jiné šachty v karvinské části revíru, zatím se ale tolik zájemců o přesun nepřihlásilo. Zbylí zaměstnanci k 31. březnu v OKD skončí.

Úřad zřídil od 10. ledna pracoviště na obou šachtách dolu, ve Staříči i Chlebovicích. "Dotazy horníků se týkají zejména volných pracovních míst, rekvalifikačních kurzů nebo příspěvků v rámci aktivní politiky zaměstnanosti," uvedla Beránková.

Mnozí zaměstnanci OKD podle mluvčí ještě neřekli konkrétně, o jaké kurzy by měli zájem, neboť bude záležet na požadavcích budoucích zaměstnavatelů.

"K nejčastěji poptávaným rekvalifikacím patří kurzy na získání řidičských průkazů skupin C, D, T a profesních průkazů. Dále jsou požadavky na obsluhu vysokozdvižných vozíků a svářečské průkazy," uvedla Beránková. Více než 20 bývalých zaměstnanců OKD už podle mluvčí nastoupilo do nového zaměstnání.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 16.3.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 20:07.