Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ministryně v médiích » Rok 2017 » Březen:

Lidí bez práce je nejméně za devět let. „Minimální mzdu musíme zvednout ještě o 500 korun," plánuje ministryně (Seznam Zprávy)

O pět set až tisíc korun by ještě ráda zvedla ministryně práce Michaela Marksová minimální mzdu, a to k prvnímu lednu 2018.

„I po trojím navýšení, které udělala tato vláda, je pořád Česká republika na chvostě Evropské unie. Jestli u nás byla v loňském roce minimální mzda 9900 korun, tak v Německu byla 40 tisíc korun. To jsou rozdíly, které nejsou vůbec odůvodnitelné,“ řekla Michaela Marksová pro Seznam Zprávy.

Podle ní se české ekonomice daří. Vidět to je i na velmi nízké nezaměstnanosti. V únoru klesla nezaměstnanost na 5,1 procenta, bez práce bylo 380.200 lidí, což je nejméně od února 2008, jak ukazují nejnovější údaje úřadů práce. Přibylo také volných míst, zaměstnavatelé jich nabízeli 143.098.

Podle Eurostatu se v lednu Česká republika mohla chlubit dokonce nejnižší nezaměstnaností v rámci Evropské unie. Ministryně se proto domnívá, že nedostatek zaměstnanců se musí projevit i na kvalitě pracovního prostředí.

„Je řada firem, které si jedněmi ústy stěžují, že nemají lidi, a stejnými ústy si stěžují, že zvyšujeme minimální mzdu. Takovým firmám nerozumím,“ říká Marksová.

Zdroj: roklen24.cz

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 8.3.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 12.12. 2018 000 12:30.