Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Rozdíl v odměňování žen a mužů je v Česku druhý nejvyšší v EU (Roklen24.cz)

Průměrný plat muže a průměrný plat ženy se v ČR liší přibližně o 7000 Kč měsíčně a ročně tak v rozpočtech rodin chybí téměř 81 000 Kč. Problematice nerovného odměňování, jeho socioekonomickým dopadům a možným řešením bude věnována konference "22 % K ROVNOSTI", kterou při příležitosti Mezinárodního dne žen pořádá Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Konferenci v pražském Černínském paláci zahájí 8. března ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. "Rozdíl v odměňování žen a mužů je u nás jeden z největších v EU. Je naprosto zásadní, aby se na tuto oblast kromě veřejného sektoru zaměřily i firmy – a to nejen na téma spravedlivého odměňování, ale také na větší zastoupení žen ve vedení společností. Úspěšné firmy dobře vědí, že se jim to vyplácí," uvedla ministryně Marksová.

Zdroj: roklen24.cz

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 8.3.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 19:48.