Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Loni se rekvalifikovalo přes dvacet tisíc lidí (Právo)

"Celoživotní vzdělávání je jednou z cest, jak může člověk zvýšit své šance na získání zaměstnání. Úřad práce v tom může lidem pomoci mimo jiné prostřednictvím rekvalifikačních kurzů, které patří mezi nejvýznamnější nástroje aktivní politiky zaměstnanosti," uvedla generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

Počet lidí, kteří během loňského roku absolvovali rekvalifikaci, je podle jejích slov sice nižší než v roce 2015, ale zároveň proti roku 2015 poklesl i celkový počet registrovaných uchazečů o zaměstnání, a to o téměř 72 tisíc.

"Aby rekvalifikační kurz skutečně splnil svůj účel, je třeba jeho náplň přizpůsobit konkrétnímu uchazeči. Skladba a zaměření kurzu musí odpovídat rovněž situaci na regionálním trhu práce. Naši zaměstnanci proto komunikují se zaměstnavateli i s místními samosprávami a monitorují vývoj a potřeby trhu práce tak, aby rekvalifikační kurzy odrážely potřebu praxe," zdůraznila ředitelka Sadílková.

Mezi klienty ÚP ČR byl značný zájem o kurzy zaměřené na základní počítačové dovednosti, kurzy pro získání řidičských a profesních průkazů, svářečské kurzy a kurzy účetnictví.

Nejvíce lidí loni absolvovalo rekvalifikační kurz v Moravskoslezském (3838), ve Zlínském (1646) a ve Středočeském (1517) kraji.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 15.2.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 20:42.