Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Zájem o dětské skupiny je obrovský (Právo)

"Objem registrovaných žádostí dosáhl za pouhých šest hodin 650 miliónů korun, tedy téměř dvojnásobek prostředků určených pro tuto výzvu," uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Následující den bylo zaregistrováno dalších skoro 300 projektových žádostí za téměř 900 miliónů korun. "Tento zájem dokazuje velký nedostatek zařízení péče o předškolní děti a to, jak velká je poptávka mezi pracujícími rodiči o dětské skupiny," dodala ministryně.

Žadatelům, kteří uspějí v hodnocení formálních náležitostí, bude poskytnuta podpora z OPZ až do vyčerpání alokace, a to podle pořadí, v jakém svoji žádost o podporu předložili. Odhadem by mohlo vzniknout až 100 nových dětských skupin. Další výzvy jsou, vzhledem k trvajícímu zájmu veřejnosti, plánované na podzim letošního roku, a to jak pro žadatele z regionů, tak pro žadatele z Prahy.

MPSV dosud podpořilo 400 zařízení péče o předškolní děti s celkovou kapacitou až 5,5 tisíce dětí. Kromě dětských skupin byla v minulosti podpořena také zařízení fungující v režimu živnostenského zákona. Náklady ve výši 1,3 miliardy korun jsou hrazeny z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu. Do roku 2020 má být na takto zaměřené projekty vynaloženo až 4,5 miliardy korun.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 8.2.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 00:07.