Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Sociální služby si na Vysočině rozdělí 600 milionů (novinkyvysocina.cz)

Samozřejmě dotace se dotýká i pro další krajem nezřizované poskytovatele sociálních služeb. Navíc 75 milionů korun kraj ve svém rozpočtu vyčlenil pro poskytovatele sociálních služeb, které nezřizuje, a dalších 53 milionů korun je vyčleněných přímo v krajském rozpočtu pro příspěvkové organizace kraje.

"Dotace od ministerstva byla v porovnání s rokem 2016 zhruba ve stejném objemu, naopak krajský rozpočet na rok 2016 počítal s částkou 44,5 milionu korun, které jsme vzhledem k potřebám v průběhu roku navyšovali přibližně na letošních 75 milionů," vysvětlil pro Novinkyvysocina.cz náměstek pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací Pavel Franěk.

Důvod postupného navyšování je jednoduchý, navyšují se celkové prostředky na provoz sociálních služeb, aby bylo možné postupně zlepšovat finanční podmínky práce v sociálních službách v návaznosti na rozhodnutí vlády o navýšení platů.

Zdroj: novinkyvysocina.cz

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 7.2.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 00:36.