Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Domov pro lidi bez přístřeší v Luži nabídne 44 lůžek (5plus2.cz)

Náklady ve výši přibližně 25 milionů korun pokryje město především ze státní dotace ministerstva práce a sociálních věci, které přispěje více než 17 miliony. Zbytek zaplatí město.

Po rekonstrukci v domově najdou azyl bezdomovci, kteří jsou nemocní či zranění nebo závislí na pomoci jiného člověka. "Rozhodovat bude zdravotní stav. Domov se zvláštním určením bude pro lidi, kteří už sice nemusí být v nemocnici, ale dál potřebují odbornou zdravotnickou pomoc," vysvětlil šumperský místostarosta Tomáš Spurný. V novém zařízení bude podle něho na klienty čekat čtyřiačtyřicet lůžek.

Radnice už vypsala konkurz na dodavatele stavby. Počítá s tím, že vybraná firma začne s výstavbou nejpozději na přelomu března a dubna a stavbu dokončí v polovině prosince, takže noví klienti sem mohou přijít už před Vánoci.

Zdroj: 5plus2.cz

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 3.2.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 00:13.