Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Neratovické mikrojesle vyrostou U Rybiček

Ředitelka společnosti ProJesle Erika Hamplová uvedla, že nové mikrojesle budou umístěny v areálu neratovické školky U Rybiček v Kojetické ulici mezi Domem Kněžny Emmy a poliklinikou.

"Objekt máme předjednaný, musíme ho zrekonstruovat. Otevírat bychom měli letos v květnu," potvrdila s tím, že v další fázi projektu proběhnou přípravné stavební a zařizovací práce, včetně vyjádření hygieniků a dalších dotčených orgánů.

Důvodem, proč se společnost přihlásila do výzvy ministerstva práce a sociálních věcí za podpory evropských fondů, je to, že ProJesle provozují mateřskou školu v nedalekých Měšicích. Ředitelka tedy dobře ví, že ve městě bude o tuto službu zájem. "Spousta rodičů našich dětí dojíždí z Neratovic přes Měšice za prací do Prahy. Navíc máme i několik zaměstnanců, kteří přímo v Neratovicích bydlí," vysvětlila Erika Hamplová.

Pražská společnost je jednou ze sedmapadesáti budoucích provozovatelů mikrojeslí z celého Česka, kteří v ministerské výzvě uspěli a díky tomu získali část ze 105 milionů, jež na projekt poskytl Evropský sociální fond.

Podle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové jsou mikrojesle kvalitní a finančně dostupnou službou pro rodiče nejmenších dětí. Náklady na jejich vybudování a provoz jsou přitom nižší než na zřízení klasické školky. "Jsou nastaveny tak, aby byly finančně dostupné a v provozu pět dní v týdnu minimálně osm hodin denně," připomněla ministryně.

Zdroj: melnicky.denik.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 20.1.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 19:32.