Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Odborníci na trh práce horníkům radí, co mají dělat po propuštění

OKD chce zhruba 500 zaměstnanců převést na jiné šachty

"Odcházejícím zaměstnancům OKD je k dispozici mobilní poradenské středisko Úřadu práce ČR. Jeho zástupci poskytují poradenské služby všem zájemcům přímo v prostorách zaměstnavatele," uvedla mluvčí ÚP ČR Kateřina Beránková.

V pondělí jsou poradenské služby poskytovány ve Staříči, v úterý a ve středu pak také v Chlebovicích.

V mobilních úřadovnách zatím pomohli více než stovce horníků, ti podle mluvčí ÚP ČR převážně projevují zájem o rekvalifikace na pozice řidičů, obsluhy vysokozdvižných vozíků, svářečů, CNC obráběčů, strojníků nebo třeba jeřábníků. Odborníci na trh práce s horníky probírají jejich konkrétní situaci, seznamují je s nabídkou volných pracovních míst v regionu i v celé ČR tak, aby se v ideálním případě vůbec nedostali do evidence ÚP, ale nastoupili rovnou k novému zaměstnavateli.

Na pracovištích OKD budou experti do konce března. Důl má nyní kolem 1500 zaměstnanců, kteří pracují na šachtách Staříč a Chlebovice. OKD chce zhruba 500 zaměstnanců Dolu Paskov převést na jiné šachty v karvinské části revíru, jako motivaci jim nabízí finanční příspěvek. Podle OKD už o přesun projevilo zájem více než 270 zaměstnanců. Ostatní mají možnost rozhodnout se do konce ledna. Odborový předák v Dole Paskov Rostislav Palička naznačil, že rozhodnutí, zda přejít na jinou šachtu v rámci firmy by mělo být na samotných hornících. Upozornil, že na Dole Paskov je vysoký věkový průměr a horníci zažívali tři roky velkou nejistotu, kterou část z nich už nechce zažívat znovu.

Zdroj: Frýdecko-Místecký a Třinecký deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 20.1.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 19:33.