Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

S odklízením sněhu mohou pomoci i nezaměstnaní

Sněhová nadílka trápí v tuto dobu řadu obcí v celé České republice, především v horských oblastech. Situace komplikuje dopravu a brání řadě lidí v cestě do zaměstnání či na dovolenou.

"Jsme schopni zajistit zejména městům, obcím a dalším zaměstnavatelům v rámci veřejně prospěšných prací (VPP) vhodné zaměstnance na odstraňování sněhu, údržbu chodníků a cest a zkrátit řízení, která s touto agendou souvisejí. Mohou nás kontaktovat e-mailem, telefonicky i osobně," popsala generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

Institut VPP je určen zejména pro dlouhodobě nezaměstnané uchazeče o zaměstnání a patří mezi hlavní pilíře aktivní politiky zaměstnanosti (APZ).

Úřad tato místa vytváří ze zákona jako krátkodobé pracovní příležitosti. Jsou určeny pro dočasné pracovní uplatnění uchazečů o zaměstnání. V případě VPP není důležitá vysoká kvalifikace či výborný zdravotní stav. Zároveň umožňují dlouhodobě nezaměstnaným, aby si oživili pracovní návyky a poté snáze našli stálou práci.

Měsíční výše příspěvku ÚP ČR v rámci nástroje APZ vzrostla od 1. ledna 2017 na 15 tisíc Kč. V případě asistentů prevence kriminality a koordinátorů VPP pak na 16 tisíc korun. Od loňského ledna do konce listopadu umístil ÚP ČR v rámci VPP celkem 21 954 lidí.

Zdroj: Novinky.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 6.1.2017

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 01:31.