Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

O dotace mohou nově žádat i organizace, které cvičí asistenční psy pro lidi s postižením

„Jsem velice ráda, že takto můžeme podpořit víc organizací a tím i lidí, kteří pomoc psa potřebují. Dochází tak k narovnání podpory osob s jinými druhy zdravotního postižení, jako jsou například osoby s autismem, se svalovou dystrofií či lidé po úrazech,“ uvedla ministryně Marksová.

Dotace mají přispět ke zlepšení a zkvalitnění podmínek sociálního začleňování osob se zdravotním postižením a také usnadnit zajištění financování pořízení, výcviku a přidělování asistenčních psů. Právě organizace, které se zabývají touto náročnou a velmi důležitou činností, již delší dobu upozorňovaly na to, aby stát kromě vodících psů podpořil i výcvik psů asistenčních. Přesto k tomu došlo historicky poprvé až pod vedením ministryně Michaely Marksové a MPSV připravilo pro tuto oblast účelový dotační program.

Ministryně Michaela Marksová tak naplnila svůj slib, že se bude o dotace na asistenční psy plně zasazovat.

Asistenční pes pomáhá lidem se zdravotním postižením při každodenních činnostech a je pro tyto osoby nenahraditelnou součástí jejich života. Díky nim mohou lidé s postižením žít plnohodnotnější a samostatnější život, aniž by byli závislí na pomoci někoho jiného. Pes pomáhá lidem při pohybu, zvládat překážky v prostoru, při převlékání, polohování, otvírání dveří či přivolá pomoc v případech nebezpečí.

Více informací včetně formuláře žádosti o dotaci najdou zájemci zde.

Petr Habáň
tiskový mluvčí

Tisková zpráva zde.

náhled náhled náhled

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 16.12.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 16.9. 2019 000 16:01.