Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

V Novém Městě otevřou jesle (Vysočina - týdeník)

Vznik tamějšího a dalších zařízení podporuje Ministerstvo práce a sociálních věcí a peníze z evropských fondů. Z podaných 123 žádostí bylo vyhověno sedmapadesáti projektům. V Kraji Vysočina uspěl pouze ten novoměstský. Dotace uhradí vše od zařízení prostoru až po platy vychovatelek. Rodiče tak budou svým potomkům hradit pouze stravu. "Ze zahraničních zkušeností, kde obdobná zařízení fungují již řadu let, vyplývá, že služby poskytující péči o nejmenší děti by měly být dostupné všem zájemcům, tedy jako veřejná služba," vysvětlila okolnosti vzniku projektu ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Mikrojesle budou pro děti ve věku od šesti měsíců do čtyř let. Podmínkou je, aby jejich rodiče pracovali či o zaměstnání usilovali.

Zdroj: Vysočina - týdeník

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 24.11.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 00:08.