Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Státní lesy daly práci 290 nezaměstnaným (Právo)

Do programu se zapojilo 71 lesních správ, čtyři lesní závody a 49 poboček úřadů práce. "Největší zájem byl v Krušných horách, kde máme s programem dvouleté zkušenosti. Práci tu našlo 60 osob, příští rok by jich mohlo být o 15 víc," uvedl generální ředitel LČR Daniel Szórád.

Sezónní zaměstnanci se podíleli na drobných úpravách cest, sekali a udržovali hráze rybníků a retenčních nádrží, čistili svodnice a propustky. Likvidovali také černé lesní skládky, čistili okapy nebo uklízeli skladovací podnikové prostory.

"Každý revírník dokáže najít spoustu takových pro les prospěšných činností," poznamenal Szórád. Vzhledem k podzimnímu období nyní řada těchto pracovních smluv končí. Ale na Křivoklátsku a Českolipsku bude deset zaměstnanců působit až do konce listopadu, stejně jako dalších dvanáct v Krušných horách.

Cílem sociálního programu je zaměstnat osoby, které neuspěly na trhu práce, a mohou tak v sezóně pomoci s činnostmi, na které by lesníci vzhledem ke kapacitním možnostem neměli čas.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 10.11.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 19:32.