Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Litvínov získá dva nové sociální pracovníky (Mostecký deník)

Již v červnu rada města vyjádřila souhlas se zapojením Litvínova do projektu, který se zabývá systémovou podporou sociální práce v obcích. Projekt je v režii Ministerstva práce a sociálních věcí, je realizován v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Zapojit se do něj mohlo až patnáct pilotních měst.

Litvínov byl v červenci informován o svém zařazení do projektu. Město tak získalo možnost ucházet se o dotaci v hodnotě zhruba čtyř milionů korun. Ta bude využita na osobní náklady dvou nových pracovníků a to po dobu dvou let.

"Z dotace budou financovány jednak mzdy a jednak také další vzdělávání sociálních pracovníků. Město bude projekt spolufinancovat částkou ve výši pěti procent nákladů," řekla na tiskové konferenci rady města místostarostka Erika Sedláčková. Výhodu projektu vidí v nově vzniklé spolupráci mezi obcí a ministerstvem. Ta by měla umožnit lepší sdílení zkušeností z praxe.

"Role přijatých pracovníků se budou lišit. Jeden z nich bude přijat jako koordinátor sociální podpory a jeho pracovní náplní bude především síťování. Bude tak zajišťovat například komunikaci mezi sociálními pracovníky a místními neziskovými organizacemi.

Druhý pracovník posílí náš tým přímo v terénu," upřesnila Sedláčková.

Zdroj: Mostecký deník

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 4.10.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 19:33.