Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

O příspěvek na dojíždění je v regionu velký zájem (Havířovský deník)

O příspěvek, který úřad práce vyplácí v rámci pilotního projektu, je v regionu velký zájem, přísné podmínky však počty těch, kteří na něj mohli dosáhnout, minimalizovaly. Podmínky se před měsícem změnily a podle nových pravidel na příspěvek dosáhne více žadatelů.

"Dosavadní praxe ukázala, že zájem o příspěvek je ze strany uchazečů značný. Řada klientů ale nesplňovala podmínky pro jeho přiznání, proto dochází k jejich úpravě," vysvětluje generální ředitelka Úřadu práce České republiky Kateřina Sadílková.

K hlavním změnám patří zkrácení doby, po kterou musí být lidé evidováni na úřadu práce, a také už není nutné uzavřít pracovní smlouvu na dobu delší než rok, ale stačí šest měsíců.

Prvním dvěma žadatelům už karvinský úřad práce příspěvek přiřkl a další žádosti se právě posuzují. "Zájem o příspěvek je značný. Na Karvinsku zaznamenáváme denně několik dotazů," potvrdila mluvčí úřadu práce Kateřina Beránková. Jen od dubna do konce června podalo žádost o příspěvek v rámci celé republiky celkem 85 zájemců.

Moravskoslezský kraj se drží na druhé příčce v počtu žádostí, kterých na úřad dorazilo 28. Lidé mohou na dojíždění za prací získat až tři a půl tisíce korun měsíčně. Výše příspěvku je odstupňovaná podle vzdálenosti, kterou za prací lidé urazí. Nejčastěji přiznávaná výše příspěvku je tisíc pět set korun, kterou získají lidé dojíždějící do práce od deseti do dvaceti pěti kilometrů.

Zdroj: Havířovský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 16.8.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 00:53.