Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Náměstkem Marksové se stal někdejší kandidát na ministra Krčál (epravo.cz)

Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka tehdy uvedl, že mu bude Krčál v nově vznikající vládě chybět. Řekl o něm, že se nebojí i zcela nových koncepčních a odvážných řešení.

Jednapadesátiletý Krčál je odborníkem na rodinnou a seniorskou politiku, financování a transformaci sociálních služeb. Osm let je radním Vysočiny pro sociální věci a prorodinnou politiku. "Na MPSV budu působit jako náměstek člena vlády se zaměřením na sociální péči, sociální práci a rád bych se věnoval také otázkám zaměstnanosti včetně řešení nedostatku pracovních sil," uvedl v tiskové zprávě.

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek považuje Krčálovo jmenování za ocenění jeho práce pro sociální služby. "Pro kraje i místní municipality jeho přítomnost na ministerstvu bude představovat užší propojení s běžnou realitou, kterou Petr Krčál v rámci aplikované regionální politiky vždy preferuje," uvedl Běhounek. Za Krčálova působení v samosprávě Vysočiny byl podle Běhounka oživen systém rodinných a senior pasů. Jako radní uvedl do praxe transformaci sociálních služeb, systém nyní podle Běhounka přebírají i ostatní zřizovatelé napříč Českem.

Krčál absolvoval elektrotechnické učiliště, později vystudoval sociální pedagogiku na zlínské Univerzitě Tomáše Bati (2007) a andragogiku na Univerzitě Jana Amose Komenského (2009). Od roku 1996 působí v politice - byl okresním tajemníkem ČSSD, čtyři roky asistentem poslance ČSSD Karla Černého, pracoval jako tajemník a poradce na ministerstvu obrany nebo krajský volební manažer ČSSD. Od roku 2008 se věnuje krajské politice. Je šéfem sociálních demokratů na Vysočině.

Počátkem července začal podle služebního zákona u ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD) pracovat jako politický náměstek další její stranický kolega Robin Povšík, zaměřit se má na sociální bydlení. Vedle těchto dvou politických náměstků je na ministerstvu zaměstnáno dalších sedm náměstků - vedoucích sekcí.

Zdroj: epravo.cz

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 2.8.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 20:05.