Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Sociální demokraté se dohodli s předsedou vlády: Premiér podpoří horníky na severu Čech (homerlive.cz)

Premiér garantuje sociálním demokratům, že všichni ministři za ČSSD budou hlasovat pro návrh ministryně Michaely Marksové Tominové. Podle jejího návrhu by měli horníci dostat až osm tisíc korun měsíčně. Doba pobírání této částky je závislá na odpracovaných letech. „Pro naše horníky děláme maximu. Přesvědčili jsme Bohuslava Sobotku, že původní rozhodnutí vlády mostecké horníky nepodpořit, je krajně nefér. Premiér nám přislíbil, že se pokusí přesvědčit i koaliční partnery,“ uvedl krajský radní pro sociální věci Martin Klika, který se ze své pozice poradce ministryně práce a sociálních věcí problematikou podpory horníků na Mostecku dlouhodobě zabývá. „Nový návrh projednáme už 25. července v rámci zasedání tripartity. Předpokládám, že 27. července by pak návrh projednala vláda. Jsem přesvědčen, že příspěvek by měl být poskytnut také horníkům, kteří budou muset opustit svoji práci v důsledku útlumu těžby na dole ČSA,“ řekl premiér Bohuslav Sobotka. Své rozhodné ne na podporu horníků v Ústeckém kraji ale řekl ministr financí a předseda hnutí Ano Andrej Babiš. Ten už při prvním projednávání kompenzace pro propouštěné horníky, které předložil ministr průmyslu Jan Mládek v květnu, zhatil snahu sociálních demokratů spravedlivě podporu rozdělit všem horníkům, kteří v důsledku útlumu těžby přišli o práci. Opakovaně prohlásil, že ani nyní Ústecký kraj podpořit nehodlá.

Při návštěvě Ústeckého kraje diskutoval Bohuslav Sobotka s krajskými lídry za sociální demokracii také o dostavbě dálnice D8. Sociální demokraté upozornili premiéra na liknavý postup ministerstva dopravy k dálnici, která je pro další rozvoj Ústeckého kraje klíčová. „Při dostavbě dálnice D8 se opakovaně projevují stále stejné problémy, které je nutné bezodkladně a hlavně razantně řešit. To ministerstvo dopravy nedělá. Dálnice D8 je pro náš kraj velmi důležitá. Žádáme proto premiéra, aby ministerstvo dopravy rozhýbal,“ doplnil Martin Klika. I v této věci přislíbil Bohuslav Sobotka sociálnm demokratům z Ústeckého kraje svou podporu.

Zdroj: homerlive.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 14.7.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 19:31.