Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Podnikání lidí po padesátce podpoří nový národní akční plán (Podnikatel.cz)

Podle informací, které serveru Podnikatel.cz poskytl Petr Sulek, vedoucí tiskového oddělení ministerstva, záměr realizuje především Úřad práce ČR. Ten také sleduje, kolik lidí 50+ ÚP podpořil v rámci Aktivní politiky zaměstnanosti. V roce 2015 se například na rekvalifikacích podílelo celkem 24,9 % osob nad 50 let a u zvolené rekvalifikace to bylo 12,8 %.

ÚP také realizuje regionální projekty, které jsou financované z Evropského sociálního fondu. V krajích projektů, zaměřených na podporu uchazečů o zaměstnanání starší věkové kategorie, vloni proběhlo celkem deset. Další tři se zaměřily na podporu generační výměny, a to jak na udržení lidí v předdůchodovém věku na trhu práce, tak na předávání zkušeností lidem, kteří na trh práce teprve vstupují. Jednotlivé kraje nabízejí i cílené projekty – třeba Aktivní v padesáti v Královéhradeckém kraji, Jdi dál! 50+ v Moravskoslezském kraji, Začínáme po 50 ve Středočeském kraji nebo Třetí kariéra v kraji Vysočina.

Podnikání po padesátce přináší podle těch, kteří s ním mají vlastní zkušenost, některé výhody. Nikdy není pozdě a na nic není nikdy čas úplně ideální. Zkrátka, vždy jsme v dobrém věku, říká k podnikání po padesátých narozeninách psycholožka Eva Boháčková z Ateliéru Psychologie radosti.

Zdroj: Podnikatel.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 12.7.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 01:37.