Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Balíčky s potravinami a hygienou pomohou bezdomovcům i chudým rodinám (ct24.cz)

Zásoby by měly vydržet do konce roku a mají, co se týče potravinových, hodnotu 42 milionů korun, hygienické jsou za 19 milionů korun. Projekt je financován z programu potravinové a materiální pomoci v rámci Fondu evropské pomoci nejchudším osobám a ze státního rozpočtu.

První potravinové balíčky ministerstvo rozdalo čtyřem tisícům nejchudších loni před Vánocemi. Nyní distribuovanou potravinovou pomoc podle předpokladu ministerstva dostane asi 42 tisíc lidí a materiální na 36 tisíc potřebných.

Balíčky obsahují mouku, olej, rýži, masové a rybí konzervy, těstoviny nebo potravinové doplňky. V balíčcích s materiální pomocí lidé najdou zubní pasty, šampony, mýdla nebo prostředky na praní a mytí nádobí. Pro domácnosti s malými dětmi jsou v balíčcích i jednorázové plenky a dětská kosmetika.

"Obsah balíčků jsme předem konzultovali s charitativními organizacemi, protože ony nejlépe znají skutečné potřeby lidí v nouzi. Chtěli jsme, aby byla pomoc opravdu adresná. Zároveň musel dodavatel zaručit kvalitu výrobků," uvedla ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD).

Balíčky budou počínaje pátkem rozvezeny do dvou set výdejních míst, které provozuje Charita ČR, Naděje, Diakonie Českobratrské církve evangelické a Slezská diakonie. Zhruba 80 procent dodávky přitom poputuje k Charitě, která má zastoupení v největším počtu regionů.

Ct24.cz

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 30.5.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 00:57.