Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Na školní obědy pro chudé děti poputuje 20 milionů korun (denik.cz)

"Výše pomoci pro jednotlivé kraje je závislá na tom, kolik škol se v daném kraji do projektu zapojí a kolik v nich žije dětí v hmotné nouzi, respektive kolik rodičů o příspěvek požádá," upřesnil mluvčí resortu Petr Habáň.

Zhruba 17 milionů z částky 20 milionů poskytne Fond evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD), zbytek zaplatí stát. Největší sumu dostane Jihomoravský kraj. Podle ministerstva je v něm 7000 dětí, jejichž rodiče dávky v hmotné nouzi pobírají.

Obědy do škol dostávají už nyní děti z Jihomoravského a Libereckého kraje. Na jižní Moravě se do projektu zapojilo 52 škol, na severu Čech 24. Ve druhém školním pololetí má tak stravu asi 500 dětí.

Rodiče školáků, kteří do vybraných škol chodí, mohou dostat od úřadu práce potvrzení o pobírání dávek. Pak ho přinesou do školy. "Pomoc jde přes úřady práce z toho důvodu, aby se zabránilo stigmatizaci dětí," uvedla ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD).

Česko může z fondu FEAD na obědy pro školáky získat do roku 2020 kolem 400 milionů korun. Podle loňských plánů ministerstva mělo stravování ve škole dostávat 20.000 dětí ročně.

Projekt na pořízení obědů pro děti má i ministerstvo školství. Letos třem neziskovým organizacím, které stravu zajišťují, rozdělilo 30 milionů korun. Ministerstvo školství už dřív uvedlo, že pro zajištění školních obědů není možné různé programy kombinovat. Pokud se škola zapojí do jednoho projektu, nemůže už na stravování využít jiné dotace."

Zdroj: denik.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 4.5.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 19:30.