Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Stát uvolní na platy v sociálních službách 350 milionů, slíbila ministryně při návštěvě kraje (kr-zlinsky.cz)

„Paní ministryně nás dnes informovala o tom, že stát uvolní 350 milionů korun ze svého rozpočtu na navýšení mezd a platů pracovníků v sociálních službách. To je velmi potěšující zpráva, neboť platy v sociálních službách nejsou dlouhodobě na takové úrovni, na jaké by si zasloužily být," uvedla radní Zlínského kraje Taťána Valentová Nersesjan, která ministryni v průběhu dne doprovázela.

Na programu konference v Luhačovicích, kterou pod záštitou Taťány Valentové Nersesjan uspořádala Česká asociace pečovatelské služby, byla řada témat. Mluvilo se o velké novele zákona o sociálních službách, se kterou přítomné seznámili pracovníci Ministerstva práce a sociálních věcí, dále o domácí hospicové péči, o doprovázení umírajících a poradenství pro pozůstalé a řeč byla také o konkrétních příkladech realizace sdílené péče jak z pohledu poskytovatele sociálních služeb, tak z pohledu pečující rodiny. Sdílenou péčí se rozumí model, kdy senior zůstává ve svém domácím prostředí a na pečování o něj se podílí rodina spolu s poskytovatelem sociální služby. Péče laická i odborná se tak prolíná, doplňuje a vzájemně podporuje.

„Model sdílené péče velmi podporujeme, neboť umožnuje seniorům zůstávat v domácím prostředí, kde se v drtivé většině případů cítí nejlépe. Proto jako kraj rozvíjíme síť terénních a ambulantních sociálních služeb a hodláme v tomto trendu pokračovat i v budoucích letech," řekla Taťána Valentová Nersesjan.

Paní ministryně si v průběhu dne také prohlédla lázeňský dům Palace a hotel Alexandria v Luhačovicích a setkala se s vedením společnosti Lázně Luhačovice. Na odpoledním setkání ve Zlíně pak ministryně a krajská radní se seniory hovořily například o tom, v kolika letech se bude odcházet do důchodu, jak budou růst penze, jaké změny čekají sociální služby, co přinese zákon o sociálním bydlení nebo jak se v současné době mění péče o ohrožené děti.

Zdroj: kr-zlinsky.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 29.4.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 00:31.