Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Jak získat příspěvek na dojíždění! (Aha!)

8 věcí, které potřebujete vědět

1. Žádosti o příspěvek na podporu regionální mobility se podávají na kontaktních pracovištích úřadů práce (ÚP ČR) zatím jen v Ústeckém, Jihomoravském, Olomouckém, Moravskoslezském a Karlovarském kraji.

2. Abyste si o něj mohli požádat, musíte pracovat mimo obec, ve které máte trvalé bydliště.

3. Musíte být dlouhodobě nezaměstnaní a nový zaměstnavatel vám musí dát pracovní poměr na dobu neurčitou nebo na dobu určitou, a to delší než 12 měsíců.

4. Žádat příspěvek musíte ještě před nástupem do zaměstnání. 5. Pokud vám Úřad práce ČR žádost schválí, uzavře s vámi písemnou dohodu.

6. Příspěvek můžete dostávat maximálně 12 měsíců.

7. Peníze dostanete až po předložení výplatního listu, který musíte dokládat každý měsíc. Úředníci zkontrolují vaši docházku do zaměstnání a výši hrubé mzdy. Lidé, jejichž výplata je vyšší než průměrná hrubá mzda, příspěvek nedostanou.

8. Našli jste si práci za hranicemi? Peníze nedostanete. Na příspěvek na dojíždění do zahraničí dosáhnou jen obyvatelé Moravskoslezského kraje.

Záleží na ujetých kilometrech
Do 10 km bez nároku (1000 Kč v případě, že není spojení veřejnou dopravou).

Dojezdová vzdálenost
10 – 25 km
25 – 50 km
nad 50 km

Výše měsíčního příspěvku
1500 Kč
2500 Kč
3500 Kč

Kdo si může požádat
O peníze na dojíždění si můžou požádat jen nezaměstnaní, kteří jsou v evidenci Úřadu práce ČR déle než 12 měsíců. "Žádost ale může podat také uchazeč či zájemce o zaměstnání, který je bez práce i kratší dobu, pokud o ni přišel, či přijde, v důsledku hromadného propouštění," vypočítává Kateřina Beránková, mluvčí Úřadu práce ČR.

Kolik peněz dostanete
- Výše příspěvku se pohybuje od 1000 Kč do 3500 Kč měsíčně, podle toho, jak daleko dojíždíte. Minimum je 10 kilometrů. Výjimkou jsou žádosti, kdy mezi bydlištěm a místem výkonu práce prokazatelně neexistuje pravidelné spojení veřejnou dopravou. * Na nejvyšší částku pak dosáhnou ti, kteří budou za prací dojíždět více než 50 km.

Kdo nic nedostane
Na příspěvek si můžou »nechat zajít chuť« nezaměstnaní, kteří u nového zaměstnavatele v posledních 24 měsících už pracovali, nebo kteří bydlí ve stejné obci, kde pracují.

Zdroj: Aha!

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 19.4.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 19:32.