Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Z porodnice bude dům pro nemocné (Klatovský deník)

"Dům je ve velmi špatném stavebním stavu, tak jak jej nemocnice před třemi lety opustila. Protože je v areálu, kde se poskytují zdravotnické služby, tak bychom tam rádi vybudovali dům zvláštního určení s ohledem na to, že se populace dožívá vyššího věku. To přináší jednak určitá omezení, nemoci, ale také potřebu péče. Chtěli bychom to proto udělat pro starší obyvatele, kteří se dostanou do těžších zdravotních komplikací jako je například Alzheimerova choroba a podobně. Byla by tam zajištěna lékařská péče přímo v domě a rovněž kvalifikovaná pomoc v jeho blízkosti," uvedl starosta Klatov Rudolf Salvetr.

Vzniknout by tam mělo lůžkové zařízení s několika desítkami lůžek. V současné době je připraven projekt, schválena žádost o dotaci z rozpočtu ministerstva práce a sociálních věcí. Předpokládané náklady jsou ve výši 72 milionů korun včetně DPH. Zastupitelstvo města schválilo financování projektu z rozpočtu města za předpokladu, že bude poskytnuta dotace ve výši 75% celkových nákladů. Výsledek by měl být znám během letošního roku. Pokud neuspěje, pokusí se město o jinou dotaci.

Změnou projde letos i budova po bývalém plicním oddělení. "Počítáme s tím, že v polovině roku tam bude zřízených osm hospicových lůžek a devět lůžek sociálních, a to v jedno a dvojlůžkových pokojích," sdělil ředitel Klatovské nemocnice František Lešundák.

Zdroj: Klatovský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 15.4.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 00:21.