Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

V Kopřivnici „má řemeslo zlaté dno“

Stejně jako v celé republice se i v tomto regionu potýkají zaměstnavatelé s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků v technických oborech.

„Prostřednictvím akce se proto snažíme vzbudit zájem žáků o tyto profese,“ říká ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Novém Jičíně Zdislav Zima a dodává: „Pokud se mladí lidé rozhodnou takový obor vystudovat, mají velké šance na získání práce. Zájem firem je o kvalifikované a technicky vzdělané pracovníky velký a hlavně trvalý.“

Účast na přehlídce přislíbila řada významných zaměstnavatelů z Novojičínska. Jejich zástupci připravili pro návštěvníky širokou škálu aktivit, včetně ukázek svých výrobních programů. Příchozí se mimo jiné dozvědí, co obnáší výkon konkrétní profese nebo co musí zájemce o takovou práci splňovat. Návštěvníci shlédnou názorné ukázky z činnosti programátorů CNC strojů, mechaniků seřizovačů, nástrojářů, zámečníků, karosářů, obráběčů kovů, automechaniků, autolakýrníků, opravářů zemědělských strojů, instalatérů, zedníků, truhlářů, tesařů nebo autoelektrikářů.

Součástí akce bude i bohatý doprovodný program. V jeho rámci budou pro zájemce připraveny jednoduché praktické úkoly, ve kterých si vyzkouší své dovednosti a zručnost.

Přehlídka technických profesí je určena především žákům osmých tříd, pro které je zabezpečena autobusová doprava ze škol do místa konání akce. Je ale otevřena i všem, kteří jsou bez práce nebo uvažují o změně zaměstnání, rodičům žáků, pedagogickým pracovníkům, výchovným poradcům – zkrátka široké veřejnosti.

Ti, kteří právě hledají zaměstnání, se mohou přímo na místě, u zástupců firem, seznámit s nabídkou pracovních příležitostí v oblasti technických a řemeslných oborů. Vstup na akci je zdarma.

K 31. 3. 2016 evidoval ÚP ČR na Novojičínsku 5 442 uchazečů o zaměstnání. Podíl nezaměstnaných osob činil 5 %, což je nejméně v rámci celého Moravskoslezského kraje. Zdejší zaměstnavatelé nabízeli prostřednictvím Úřadu práce ČR 2 156 volných pracovních míst. Nejčastěji hledali, kromě řidičů a prodavačů, pracovníky v technických profesích napříč všemi obory (např. operátory, technology nebo konstruktéry).

Kateřina Beránková, tisková mluvčí ÚP ČR

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 12.4.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.8. 2019 000 10:01.