Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Vyjádření MPSV k nepřesným informacím o převzetí budovy v Jeseninově ulici č. 60

MPSV má dlouhodobě zájem umístit pracoviště Úřadu práce ČR v lokalitě pražského Žižkova. Budova, kde se v současné době nachází Autonomní sociální centrum Klinika, je ale pouze jednou ze zvažovaných variant.

„Preferujeme vlastnictví budovy, která už ideálně je v daném čase v majetku státu, před komerčním nájmem. Tak by měl postupovat každý dobrý hospodář,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. „K žádnému konkrétnímu rozhodnutí vedení MPSV však zatím nedošlo, není tedy pravda, že budovu Kliniky definitivně přebíráme,“ dodala ministryně Marksová.

Rozhodnutí o uskutečnění tohoto konkrétního záměru je totiž podmíněno posouzením technického stavu objektu a zvážením, jak velké finanční prostředky budou nutné k rekonstrukci a nákupu dalšího nezbytného vybavení. K žádnému oficiálnímu posouzení těchto kritérií zatím ze strany MPSV nedošlo. Samotný záměr tedy nemohlo projednat vedení ministerstva, ani o něm jakýmkoli způsobem nerozhodla ministryně Michaela Marksová. V tuto chvíli se tedy jednalo pouze o unáhlený krok horlivého úředníka a v žádném případě ani za současné situace neříkáme, že budovu definitivně přebíráme.

Petr Habáň
tiskový mluvčí

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 5.4.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.5. 2019 000 18:43.