Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Klokánky dostanou dvacetimilionovou dotaci

„Věřím, že nové vedení Fondu naplno využije takto mimořádnou podanou ruku státu, urovná svoje problémy a postupně splatí veškeré dluhy,“ vysvětlila účel dotace ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Vláda se situací Fondu ohrožených dětí (FOD) a zařízení Klokánek zabývala na svém zasedání 29. července 2015 a 20. srpna 2015, kdy přijala usnesení, v němž vzala na vědomí situaci FOD a konstatovala, že FOD již v minulosti obdržel dvě mimořádné dotace a že na provoz zařízení Klokánek je poskytován pravidelný státní příspěvek pro zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Od té doby došlo k restrukturalizaci FOD, počet Klokánků se snížil po dohodě s kraji a z dluhu vůči ČSSZ již bylo uhrazeno 11 milionů Kč. Je tedy zřejmé, že s novým vedením se situace postupně stabilizuje a že tato navrhovaná dotace skutečně umožní další fungování FOD. Klokánky patří mezi celkem 71 zařízení, které v ČR poskytují pomoc ohroženým dětem.

Petr Habáň
tiskový mluvčí

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 30.3.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.7. 2019 000 10:40.