Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ministryně v médiích » Rok 2016 » Březen:

Vyjadřujeme podporu ministryni Michaele Marksové (Mostecký deník)

V pondělí 7. března ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová veřejně – prostřednictvím médií – vyslovila názor, že by měly být učiněny takové legislativní kroky, které by umožnily, aby se bydlící v domech vyjadřovali k tomu, kdo bude bydlet v bytě vedle nich.

Tento návrh jsme – jako Stavební bytové družstvo Krušnohor (SBD Krušnohor, SBDK) –poprvé vyslovili v tzv. Mostecké výzvě (soubor nutných legislativních kroků pro zlepšení bydlení ve vyloučených lokalitách). Mostecká výzva byla poprvé předána ministryni Džamile Stehlíkové v roce 2008 po prvním velkém incidentu mezi policií a občany v Litvínově Janově. Potom jsme Mosteckou výzvu předávali dalším a dalším politikům – Kocábovi, Čunkovi atd., ale nikdo z nich nenašel odvahu si návrh legislativních změn ani přečíst, natož jej začít prosazovat.

Jsme velmi rádi, že ministryně Marksová tuto odvahu našla. A vyjadřujeme jí tímto naši plnou podporu. Nenechte se, paní ministryně, zastrašit výroky lidí, kteří hájí zájmy majitelů bytů, které mají hodnotu několika milionů korun. Oty v tomto případě asi opravdu nejde.

Jak ale mají žít lidé ve stobytovém domě, kde hodnota bytu nepřevýší 200 tisíc korun a nastěhují se k nim dvě či tři nepřizpůsobivé rodiny a doslova zdevastují bydlení všem ostatním v domě.

Těmto lidem je zapotřebí pomoci a návrh ministryně Marksové, aby se bydlící vyjadřovali k tomu, kdo vedle nich bude bydlet, je tím správným krokem.

Měly by být učiněny takové legislativní kroky, které by umožnily, aby se bydlící v domech vyjadřovali k tomu, kdo bude bydlet v bytě vedle nich.

O autorovi: František Ryba, ředitel SBD Krušnohor

Zdroj: Mostecký deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 11.3.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 16.10. 2018 000 12:56.