Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Obsah položky 13. dubna se v Košicích uskuteční Slovensko-český poradenský den:

13. dubna se v Košicích uskuteční Slovensko-český poradenský den

Pracovali jste nebo pracujete na Slovensku i v České republice a blíží se vám důchodový věk? Máte jedinečnou příležitost informovat se na své důchodové nároky z obou států. Ve středu 13. dubna 2016 připravila slovenská Sociální pojišťovna ve spolupráci s Českou správou sociálního zabezpečení (ČSSZ) poradenský den. Uskuteční se už popáté. Poradit se s odborníky bude tentokrát možné v košické pobočce Sociální pojišťovny.

Cílem slovensko-českého poradenského dne je poskytnout individuální konzultaci občanům, kteří získali doby důchodového pojištění na území Slovenské i České republiky, o tom, jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech, jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady k podání žádosti potřebují atd.

Poradenský den se uskuteční ve středu 13. 4. 2016, v čase od 9:00 do 12:00 h a od 13:00 do 16:00 h na pobočce Sociální pojišťovny v Košicích, na adrese Festivalové náměstí 1, Košice.

Na konzultace, které budou tradičně poskytovat odborníci z obou institucí bezplatně, je třeba se předem objednat:
• na telefonním čísle: + 421 906 173 211 nebo
• na e-mailové adrese: nikola.sutovska@socpoist.sk

Zájemci o konzultaci by neměli zapomenout přinést si s sebou občanský průkaz nebo cestovní pas a také doklady o svém důchodovém pojištění, případně korespondenci s oběma institucemi a další související dokumenty. Na jednotlivé konzultace je vyčleněn limit 20 minut a přednost budou mít předem objednaní klienti.

Česko-slovenské poradenské dny jsou pořádány od roku 2014 vždy 2x ročně, a to střídavě na území České republiky a Slovenska. Tato forma konzultací navazuje na tradici úspěšných česko-německých a česko-rakouských poradenských dnů, které ČSSZ ve spolupráci se zahraničními partnery pořádá již řadu let a o které je pokaždé velký zájem. Jejich cílem je zprostředkovat občanům, kteří pracovali či pracují v těchto státech, potřebné informace z oblasti důchodového pojištění.

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 29.2.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.8. 2019 000 21:47.